Kolory w marketingu, czyli jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym!

Nowocześni sprzedawcy mają wiele sposobów na to, by zwrócić uwagę klienta i zachęcić go do zakupu. Jedną ze skutecznych sztuczek jest umiejętne zastosowanie kolorów. Jakie kolory w marketingu pomogą zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Sprawdźcie!

Kolory w marketingu, czyli marketing sensoryczny

Marketing sensoryczny to nazwa odnosząca się do tych działań marketingowych, które angażują wszystkie zmysły potencjalnego klienta. Ich celem jest wywołanie pewnych emocji i skojarzeń, a także zbudowanie silnej i owocującej na przyszłość relacji. Przywiązanie do marki na głębszym poziomie może znacząco wpłynąć na sukces sprzedażowy firmy, dlatego też sprzedawcy starają się oddziaływać za pomocą różnych bodźców. Skuteczna sprzedaż jest możliwa między innymi poprzez umiejętnie zastosowane kolory w marketingu i wpływ na percepcję wzrokową!

Kolory w marketingu – których warto użyć?

Kolory w marketingu, które, umiejętnie zastosowane, mogą wpłynąć na sukces sprzedażowy w firmie to:

  • biel,
  • błękit,
  • czerń,
  • czerwień,
  • fiolet,
  • zieleń.

Marketing sensoryczny – kolor biały

Pierwszy z nich, kolor biały, to barwa, którą często stosują producenci artykułów farmaceutycznych. Biel pojawia się także w świecie elektroniki, zwłaszcza w zestawieniu z czernią. Chyba nie ma na świecie takiej osoby, która by nie kojarzyła pięknych, czarno-białych pudełek Apple czy Xiaomi – to właśnie świadomie zastosowane kolory w marketingu! Kolor biały jest czytelny, estetyczny i dobrze się sprawdza w połączeniach z innymi barwami. Świetnie wygląda także w sieci – większość profesjonalnych stron internetowych korzysta właśnie z tej barwy!

Marketing sensoryczny – kolor błękitny

Błękit to barwa niejako zarezerwowana dla firm zajmujących się finansami. Kolor ten budzi skojarzenia związane z zaufaniem, lojalnością i solidnością. Niektórym barwa błękitna może się także kojarzyć z mediami społecznościowymi – takim kolorem posługuje się między innymi gigant Social Media – Facebook!

Marketing sensoryczny – kolor czarny

Czerń to barwa, która każdemu kojarzy się z elegancją, luksusem i klasyką. Kolor ten może być łączony z bielą, szarością, złotem i srebrem. W szczególności warto go wykorzystać w tworzeniu stron internetowych, a także do tworzenia kampanii reklamowych dla produktów luksusowych!

Marketing sensoryczny – kolor czerwony

Niektóre kolory w marketingu znajdują zastosowanie w szczególnych branżach – dobrym przykładem jest czerwień. Kolor ten w szczególności dobrze sprawdza się w przypadku artykułów spożywczych. Czerwone elementy logotypu znanych marek mają pobudzić apetyt i zachęcić do aktywnego działania. Widząc takie logo z daleka, aż ślinka cieknie na samą myśl o zakupie danego produktu spożywczego!

Marketing sensoryczny – kolor fioletowy

Kolor fioletowy to barwa, którą stosuje wciąż niewiele firm. Różne odcienie fioletu można zauważyć między innymi w telekomunikacji, a także w identyfikacji wizualnej znanych linii lotniczych. Kolor ten kojarzy się z nowoczesnością i prestiżem, jest bardzo lubiany zwłaszcza przez odbiorców płci żeńskiej!

Marketing sensoryczny – kolor zielony

Zieleń, podobnie jak błękit, należy do kolorów, które uspokajają, a także sprzyjają budowaniu pozytywnej relacji z klientem, opartej na zaufaniu. Jeśli prowadzimy biznes ekologiczny lub działamy aktywnie w branży okołomedycznej czy bankowości, zdecydowanie warto użyć tego koloru w identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa!

Zobacz również:

Jak stworzyć lejek marketingowy pod webinar?

Pozycjonowanie stron w dużej części opiera się na awansie w organicznych wynikach wyszukiwania, czyli na SEO. Awans w wyszukiwarce powinien być jednak osiągnięty uznanymi przez Google metodami. Niestety wiele osób stosuje nieuczciwe metody, a do tego, jeżeli stosuje je agencja SEO, co nie jest rzadkością, to jest to szczególnie warte potępienia. Jakie są jednak rodzaje SEO, jeżeli mowa o etyce i bezpieczeństwie?

Czytaj więcej »

White Hat, Black Hat i Gray Hat SEO – jaka jest pomiędzy nimi różnica i dlaczego warto pozycjonować uczciwie?

Pozycjonowanie stron w dużej części opiera się na awansie w organicznych wynikach wyszukiwania, czyli na SEO. Awans w wyszukiwarce powinien być jednak osiągnięty uznanymi przez Google metodami. Niestety wiele osób stosuje nieuczciwe metody, a do tego, jeżeli stosuje je agencja SEO, co nie jest rzadkością, to jest to szczególnie warte potępienia. Jakie są jednak rodzaje SEO, jeżeli mowa o etyce i bezpieczeństwie?

Czytaj więcej »